SHARE
EN/PL

 

WARSZTATY

WARSZTATY

Moja działalność obejmowała dotąd m.in. zajęcia plastyczne, para- teatralne, warsztaty rozwijające kreatywne myślenie, jak i działania arteterapeutyczne i nastawione na rozwój osobisty. Posiadam uprawnienia pedagogiczne i trenerskie oraz wieloletnie doświadczenie w organizowaniu aktywności oraz prowadzeniu warsztatów dla różnych grup wiekowych. Pracowałam zarówno z dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, jak i osobami niepełnoprawnymi intelektualnie i o specjalnych potrzebach.

Ważne jest dla mnie ciągłe poszerzanie własnych kompetencji poprzez uczestnictwo w różnorodnych szkoleniach i konferencjach. Prowadzone przeze mnie warsztaty są zawsze indywidualnie dostosowywane do grupy, do której mają być kierowane i do okoliczności, w których się odbywają. Zajęcia prowadzone mogą być w języku polskim lub angielskim. Czas trwania zajęć, ich forma i ceny podlegają negocjacji.

Tel: +48 602116601
Email: teklawozniak@gmail.com

Przykładowe warsztaty:

Baloniaste Zwierzęta

Ręce, czyli przedstawiamy się

Korale i inne takie

Niezidentyfikowane Obiekty Latające

Kartka dla Kopernika

Miniaturowe Ogródki

Miasto z Kartonu

Baloniaste Zwierzęta

 

Warsztaty adresowane do dzieci w wieku 4- 10 lat.

Podczas warsztatu dzieci samodzielnie wykonują zwierzęta- zabawki z baloników i materiałów papierniczych.

Jak powstaje świnka? Do różowego balonika doklejamy papierowe uszy, pyszczek i łapki, domalowujemy farbą oczy, a na ogonku wiążemy kokardę z krepy. A ryba?
Do balonika niebieskiego doklejamy płetwy i łuski, przyczepiamy kawałek linki. To jest ryba egzotyczna.

Dzieci, poprzez wycinanie i doklejanie wybranych elementów do baloników mogą tworzyć własne, wymyślone stwory. Najczęściej są to zwierzęta lub śmieszne postaci. Udekorowane baloniki służą przede wszystkim do zabawy, dzieci zabierają je ze sobą do domu.

Kartka dla Kopernika

 

Warsztat adresowany do dzieci w wieku 4- 10 lat.

Warsztat rysunkowo- malarski.

Warsztaty miały miejsce w lutym 2013 roku w ramach obchodów 540 rocznicy Urodzin Mikołaja Kopernika organizowanych przez Planetarium w Olsztynie. Podczas warsztatu dzieci samodzielnie wykonywały małe pocztówki oraz wspólnie malowały dużą pocztówkę- życzenia urodzinowe dla sławnego astronoma Mikołaja Kopernika.

Ręce, czyli przedstawiamy się

 

Warsztaty adresowane do najmłodszych dzieci.

Warsztaty integracyjne opierające się w dużej mierze na zabawie i współdziałaniu w grupie. Składają się na nie różnorodne działania plastyczne i arteterapeutyczne połączone z grami opartymi o motyw rąk.

Naklejamy w obrys rąk obrazki rzeczy i spraw, które lubimy. Dzięki temu można poznać, że to są właśnie moje ręce. Mam na imię Lidka, tu mam kota, a na innym palcu pierścionek.

Korale i inne takie

 

Warsztaty dla dzieci w wieku 5- 10 lat.

Wykonywanie korali i innych ozdób z masy solnej, malowanie, lakierowanie, nawlekanie.

Dzieci lepią samodzielnie korale z masy solnej lub działają na materiałach wcześniej przygotowanych przez instruktora. Korale są następnie przyozdabiane farbą i zabezpieczane lakierem. Każde dziecko wykonuje swój własny naszyjnik lub bransoletkę, które może komuś podarować.

Niezidentyfikowane Obiekty Latające

 

Warsztaty dla różnych grup wiekowych.

Uczestnicy warsztatu budują zaprojektowane przez siebie obiekty z różnych materiałów, a następnie, w plenerze, próbują je wprawić w ruch. Działania na zewnątrz przyjmują formę zbiorowego happeningu.

Latawce, flagi z plastikowych worków, ptaki ze styropianu, statek kosmiczny z papieru, peleryna Batmana…pole dla wyobraźni jest nieograniczone.

Warsztaty Niezidentyfikowane Obiekty Latające po raz pierwszy przeprowadzone zostały współpracy z Moniką Karczmarczyk w ramach projektu It’s My Place w Edynburgu i kierowane były do dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Miniaturowe Ogródki

 

Warsztat dla różnych grup wiekowych.

Warsztat „Miniaturowe Ogródki” ma być okazją do spotkania, rozmowy i poszukiwania niecodziennych rozwiązań konstruktorskich w duchu DIY (Do It Yourself) Nie potrzeba do tego wyjątkowych uzdolnień plastycznych. Budujemy przede wszystkim z materiałów z odzysku- plastikowych opakowań, nakrętek, sznurka i drutu, nietypowych naczyń czy tektury. Używamy także ziemi, nasion różnych roślin i wody- wszystkiego, czego potrzeba do stworzenia prawdziwego ogrodu. Wykonane podczas warsztatów ogródki można zabrać ze sobą do domu, aby je następnie pielęgnować i śledzić postępujące efekty swojej pracy. Zasadzone rośliny mają rosnąć na naszych parapetach, biurkach, szafkach... dając choćby namiastkę kontaktu z naturą, w samym centrum miasta.

Warsztat jest częściowo inspirowany przedsięwzięciem Macieja Łepkowskiego i Karoliny Witkowskiej "Mikroogródki" organizowanym w Galerii ON w Poznaniu w listopadzie 2011 roku.

Miasto z Kartonu. Warsztaty plastyczne dla dzieci.

Miasto z Kartonu

 

Warsztat adresowany do dzieci w wieku 4- 10 lat.

Z tektury, kolorowych papierów i innych materiałów plastycznych wiązanych sznurkiem, sklejanych taśmą i klejem konstruujemy makiety budynków. Dzieci pracują samodzielnie lub w grupach. Mile widziana jest pomoc opiekunów, którzy zwykle chętnie włączają się do pracy. Kartonowe domy, wieżowce, zamki malujmy farbami, a następnie ustawiamy w przestrzeni. Warsztat może się odbywać w plenerze lub w pomieszczeniu.

Działanie zatytułowane „Recyclingowe scenografie... czyli budujemy miasto z kartonu” miało miejsce w październiku 2013 roku jako część projektu „Miejskie Dokufikcje. Niecodzienna Mapa Olsztyna” organizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Edukacyjnych w Olsztynie.

miasto z kartonu
miasto z kartonu
warsztaty miejskie dokufikcje
budujemy miasto z kartonu
miejskie dokufikcje
dokufikcje
warsztaty plastyczne tekla woźniak
warsztaty plastyczne joanna tekla wozniak
dokufikcje
warsztaty plastyczne olsztyn
budujemy miasto z kartonu
warsztaty plastyczne
joanna tekla wozniak
miejskie dokufikcje warsztaty plastyczne